CZARNE MYDŁO AFRYKAŃSKIE
Pierwotne, całkowicie naturalne Czarne Mydło Afrykańskie, pochodzące z Ghany. Wyrabiane przez lokalną ludność tradycyjnymi metodami, według oryginalnych receptur rdzennych Afrykanów. Mydło ma swoistą urodę, a w zasadzie… jej brak, lecz właściwościami bije na głowę wszystkie inne. Jest to jedno z najzdrowszych mydeł, jakie są na świecie, ze względu na jego przejrzystość i prostotę zawartych w nim naturalnych składników.
- ZASTOSOWANIE I WŁAŚCIWOŚCI
- POCHODZENIE
- PROCES WYTWARZANIA
CZARNE MYDŁO DLA DUSZY CIAŁA I WŁOSÓW
Czarne mydło jest wytwarzane ręcznie wyłącznie z naturalnych składników: nierafinowanego masła shea, oleju palmowego, oleju kokosowego i popiołu z łupin owoców kakaowca, które jest źródłem naturalnej gliceryny, potasu oraz cennych kwasów tłuszczowych.
Nie zawiera konserwantów ani sztucznych chemikaliów. Jest idealne do pielęgnacji każdego rodzaju skóry, w tym bardzo wrażliwej.
Czarne mydło cenione jest za wszechstronne działanie, a szczególnie za lecznicze i antybakteryjne właściwości. Stosowane jest do łagodzenia objawów wszelkich dolegliwości skórnych, takich jak trądzik, egzema, łuszczyca, łojotok, przebarwienia oraz co ważne, suchość skóry.
Może być używane do mycia włosów i całego ciała, w tym twarzy, a szczególnie do zmywania makijażu. Bez jakichkolwiek podrażnień.
Dzięki zawartości naturalnej gliceryny, antyoksydantów, składników mineralnych i witamin doskonale pielęgnuje skórę i nie wysusza jej, jak w przypadku tradycyjnych mydeł.
MYDLANA MOZAIKA
Na europejskim rynku kosmetycznym można śmiało pogubić się od nadmiaru afrykańskich mydlanych podróbek. Prawdziwe czarne mydło z Afryki ma zawsze niejednorodną strukturę, nie jest jednolite kolorystycznie. Mozaikowate zabarwienie wynika z procesu produkcji i użytych składników, które nie ulegają zmieszaniu w „jednokolorową masę”. Skala barwna mydła zaczyna się od jasnego brązu, a kończy na ciemnym, kasztanowym odcieniu.
Posiada charakterystyczną suchą i dość zwartą strukturę. Ze względu na dość wysoką higroskopijność należy zadbać, aby nie zostawiać go w wodzie czy w miejscach wilgotnych, gdyż wówczas mocno zmięknie. Czarne mydło jest bogatym źródłem witaminy A, E , żelaza oraz składników antyseptycznych i przeciwbakteryjnych, dzięki zawartości cennego kwasu cynamonowego.
CZARNE MYDŁO ZNANE OD SETEK LAT
Zasadniczo, czarne mydło ma znacznie dłuższą historię i tradycję stosowania aniżeli te, które zwykle używamy na co dzień, będących mieszaniną detergentów.
Warto zwrócić uwagę, że skóra człowieka z współcześnie używanymi mydłami ma kontakt zaledwie od półwiecza. W przeciwieństwie do tych naturalnych, takich jak afrykańskie, które używane jest od setek lat. Nic więc dziwnego, że środki higieny pochodzące z produkcji przemysłowej są często powodem różnych dolegliwości skórnych. Tradycyjne czarne mydło działa z goła odmiennie, a co więcej wykazuje także właściwości lecznicze.
Czarne mydło podczas stosowania produkuje obfitą pianę, co często stanowi rzadkość w przypadku kosmetyków naturalnych. Nie musimy już chyba ponownie wspominać, że skład jest całkowicie wolny od SLS-ów i innych szkodliwych substancji. Jedynie natura i samo zdrowie.
CZARNE MYDŁO Z CZARNEGO LĄDU
Czarne mydło pochodzi z Afryki Zachodniej. Ma znacznie dłuższą historię i tradycję stosowania aniżeli te, które znamy z półek sklepowych. Warto zwrócić uwagę, że skóra człowieka z współcześnie używanymi mydłami ma kontakt zaledwie od półwiecza, w przeciwieństwie do tych naturalnych, takich jak afrykańskie, które używane jest od setek lat.
Nic więc dziwnego, że środki higieny pochodzące z produkcji przemysłowej są często powodem różnych dolegliwości skórnych. Tradycyjne czarne mydło działa z goła odmiennie, a co więcej wykazuje także właściwości lecznicze.
MYDŁO AFRYKAŃSKIE, A OSTRE PAPRYCZKI
Bardzo ciekawą historię ma właściwa nazwa czarnego mydła. Alata Samina – bo taka terminologia używana jest w Ghanie i pochodzi ona z czasów, kiedy to plemiona Yoruba z Nigerii były odpowiedzialne za wytwarzanie tego kosmetyku w regionie.
Kobiety przywoziły czarne mydło w celach handlowych na dzisiejsze tereny Ghany wraz z ostrymi czerwonymi papryczkami zwanymi Alata. Plemię Akan skojarzyło te fakty ze sobą nazywając je mydłem od czarnych papryczek. Z kolei Samina to w ich języku mydło. Stąd wspomniana wcześniej nazwa Alata Samina. Dla nas – Afrykańskie Czarne Mydło.
JAK TO MYDŁO JEST ZROBIONE?
Każdy, kto kiedykolwiek trzymał je w rękach zadaje sobie to pytanie. Organiczne czarne mydło afrykańskie, to czysta natura! Wytwarzane jest ręcznie według receptury przekazywanej z pokolenia na pokolenie i cenione jest za swoje antybakteryjne i lecznicze właściwości. Produkcja mydła składa się z kilku etapów:
Dziko rosnące owoce drzewa kakaowego/ich łupiny suszone są na słońcu do odpowiedniego stanu.
Dalej, łupiny te są wypiekane w nagrzewanej ogniem glinianej misie. Temperatura utrzymywana jest na określonym poziomie tak, aby łupiny owoców zostały odpowiednio wypieczone, nabrały właściwej barwy, struktury i zapachu. Im dłuższy proces wypiekania tym mydło jest ciemniejsze.
- W ostatnim etapie, popiół pozostały z prażenia strąków kakaowca zostaje dokładnie wymieszany z resztą składników i niewielką ilością wody. Powstała masa musi dojrzewać w specjalnych naczyniach przez około 3 tygodni
-
- Jak widzicie proces ten jest bardzo czasochłonny i wymaga dużego zaangażowania ze strony pracowników ghańskiej manufaktury. Dzięki temu mamy 100% pewność co do jakości oferowanego Wam produktu w postaci czarnego mydła.